Посольство України в Республіці Куба

, Київ 13:38

Часті запитання/FAQ

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Не потрібно. Консульський прийом проводиться щоденно без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти, прийомного часу консульського відділу міститься на сайті Посольства http://cuba.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/contacts

Яким чином сплачується консульський збір?

Оплата консульського збору за вчинені у Консульському відділі Посольства України в Республіці Куба (м. Гавана) консульські послуги здійснюється виключно на рахунок Посольства в кубинському банку Metropolitano в кубинських конвертованих песо (куках) на підставі отриманих в консульському відділі квитанцій.

Реквізити банку: Embajada de Ucrania, código swift – BMNBCUHH, código de la sucursal – 281, número de cuenta – 0528120000720038. Оплата може здійснюватися тільки у відділенні банку Metropolitano за адресою: calle Linea, № 63, esquina M, Plaza.

Також інформуємо, що існує ще один банк-кореспондент банку Метрополітано у Франкфурті (Commerzbank, AG, Frankfurt, свіфт-код – COBADEF).

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не допускається.

Для отримання більш детальних інформації з консульських питань Ви можете звертатися до консульського відділу Посольства особисто, засобами телефонного, електронного чи поштового зв’язку.

Якщо я проживаю в - Домініканській Республіці, Боліваріанській Республіці Венесуела, Республіці Гондурас, Республіці Нікарагуа, Республіці Сальвадор – як мені сплатити консульський збір?

У зв’язку з економічною та фінансовою блокадою Куби, громадянам України, які звертаються до Консульського відділу Посольства поштою, в т.ч. DHL, та проживають в межах консульського округу Посольства крім Куби, грошовий переказ потрібно здійснювати в євро таким чином, щоб на рахунку Посольства опинилася необхідна сума для вчинення необхідних консульських дій у доларах США.

Всі документи необхідно надсилати на адресу Посольства України в Республіці Куба: Embajada de Ucrania en la República de Cuba, 5-ta avenida, #4405, entre 44 y 46, Miramar, La Habana, за допомогою послуг компанії DHL, за умови оплати послуг DHL за зворотню доставку з Куби до Вашої країни проживання.

Яким чином громадянами України зареєструвати дітей, які народились в Республіці Куба, Домініканській Республіці, Боліваріанській Республіці Венесуела, Республіці Гондурас, Республіці Нікарагуа, Республіці Сальвадор?

Громадяни України, у яких під час перебування в Республіці Куба, Домініканській Республіці, Боліваріанській Республіці Венесуела, Республіці Гондурас, Республіці Нікарагуа, Республіці Сальвадор народилась дитина, можуть належним чином оформити документи на дитину у консульському відділі.

Для цього:

1.попередньо необхідно зробити наступне:

-отримати в компетентних органах країни, де народилась дитина, свідоцтво про народження дитини;

-проставити на свідоцтві про народження штамп «Аpostille»;

-зробити офіційний переклад апостильованогосвідоцтва про народження.

У зв’язку з відсутністю українських офіційних перекладачів у країнах, що входять до консульського округу Посольства, відповідний переклад документів, як правило, здійснюється в Посольстві України в Республіці Куба. 

2. подати до консульського відділу такі документи:

-паспорт громадянина України для виїзду за кордон (матері/батька);

-апостильоване свідоцтво про народження разом з перекладом;

- заяву про реєстрацію дитини громадянином України

 Більш детальну інформацію щодо набуття громадянства України за народженням можна отримати за посиланням: http://cuba.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/birth

 

Як оформити заяву-дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно?

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- свідоцтво про народження дитини;

- копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину;

- копія закордонного паспорта/проїзного документа дитини;

- заява.

Як оформити заяву-дозвіл від батьків на видачу неповнолітній дитині закордонного паспорта/проїзного документа?

 

 Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон

- свідоцтво про народження дитини

- заява  

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби в Україні. У разі потреби самостійного виїзду дитини за кордон, у консульському відділі Посольства дитині може бути оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

 

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

 

У  разі  здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 №152 після оформлення громадянину України закордонного паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню діркопробивачем машинозчитувальної зони, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

Якщо у мене закінчився термін дії /я втратив, у мене вкрали/ закордонний паспорт під час перебування за кордоном, як я зможу повернутися в Україну?

Відповідно до Правил оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України посвідчення особи на повернення в Україну від 19.12.2005 р. у разі втрати особою документів, що дають право на виїзд з України та посвідчують особу під час перебування за її межами; якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсні з інших причиндипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном оформляється посвідчення особи на повернення в Україну.

Для цього, до Консульського відділу Посольства України в Республіці Куба треба надати особисто (в т.ч. поштою) або через уповноваженого представника наступні документи:

- документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами країни перебування, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати проїзного документа (оригінал);

- заяву-анкету;

- дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;

- документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України (паспорт громадянина України, свідоцтво про народження). У разі відсутності відповідних документів, заявник має усно надати повні установчі дані про себе для встановлення його особи Державною міграційною службою України;

- квитанцію про сплату консульського збору.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням - http://cuba.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/return

Яким чином зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків?

З інформацією про порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись за цим посиланням:http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z2211-13

 Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою. 

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин, що виїхав на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням –

http://cuba.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/withdrawal

Де в Україні можна офіційно засвідчити документи -легалізуватиабо проставити штамп „Апостиль” -для Республіки Куба, Домініканської Республіки, Боліваріанської Республіки Венесуела, Республіки Гондурас, Республіки Нікарагуа, Республіки Сальвадор?

У залежності від виду документу «Апостиль» проставляється:

Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;

Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.

Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

 

 «Корисна інформація громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном»

 

 

 

 


Консульський відділ Посольства України в Республіці Куба
Керівник: Mrs. Yana Yemtseva
Second secretary on consular affairs
Адреса:

5-a Ave., #4405, e/44 y 46 Miramar, La Habana

Republica de Cuba

Телефон: (00 537) 204-23-74, (00 537) 204-25-86
Ел. пошта: emb_cu@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Понеділок: 09:00 – 12:00
Вівторок: 09:00 – 10:00
Середа: 13:00 – 15:00
Четвер: 09:00 – 10:00
П’ятниця: 09:00 – 12:00

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприйомний час.

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Куба: 00(535) 429-51-31. Прохання телефонувати виключено в разі загрози життю чи загибелі громадян України.

 

Примітки:

Межі консульського округу: Республіка Куба, Домініканська Республіка, Боліваріанська Республіка Венесуела, Республіка Гондурас, Республіка Нікарагуа, Республіка Сальвадор, Республіка Гаїті.

 

Почесний консул України в Домініканській Республіці

Андреа Біамонті / Andrea Biamonti

Адреса Почесного консульства України в Домініканській Республіці:

м. Санто Домінго, авеню Вінстон Черчель, №1550, офіс 409

Avenida Wiston Churchill No. 1550, Plaza Orleans, suite 409, Santo Domingo, D. N.

+1809 409-42-22; +1829 988-49-80

електронна пошта: andreacarlomaria@hotmail.com 

Дні та години прийому Почесного консула:

Вівторок: 09:00 – 12:00

Середа: 14:00 – 17:00

П’ятниця: 09:00 – 12:00


Консульські питання