Посольство України в Республіці Куба

, Київ 04:07

Консульський захист громадян

Пріоритетним напрямом роботи Департаменту консульської служби МЗС України є консульське забезпечення захисту прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб України за кордоном.

Основними актами, які визначають правові засади забезпечення права громадян України на захист їх законних інтересів, в тому числі за кордоном, є Конституція України, Закон України «Про звернення громадян», Консульський статут України.

Практична реалізація консульського захисту прав і законних інтересів громадян України за кордоном полягає у наступному:

  • виявлення випадків порушення прав та законних інтересів юридичних і фізичних осіб України за кордоном та, в разі підтвердження таких фактів, вжиття заходів для відновлення таких прав і інтересів через застосуванням правових механізмів, передбачених законодавством іноземної держави, двосторонніми та багатосторонніми договорами, учасниками яких є України та іноземна країна, міжнародними юридичними прецедентами та звичаями;
  • недопущення будь-якої дискримінації фізичних та юридичних осіб України за кордоном у порівнянні з громадянами країни перебування;
  • надання сприяння, консультативної та методологічної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном в одержанні інформації щодо особливостей законодавства іншої країни, у реалізації права наших співвітчизників на звернення до компетентних органів країни перебування;
  • вжиття заходів, у випадках затримання або арешту громадян України, з метою забезпечення неупередженого розгляду їх справ компетентними та судовими органами країни перебування, надання необхідної консультативної допомоги, моніторингу судових слухань, перевірки умов тримання громадян України у місцях позбавлення волі та наявності у них скарг на умови тримання, можливості користування належним кваліфікованим правовим захистом тощо;
  • вжиття заходів, в межах компетенції, для встановлення місцезнаходження фізичних осіб України за кордоном;
  • співпраця з міжнародними і громадськими організаціями та благодійними фондами з метою вирішення питання повернення в Україну наших співвітчизників, які потрапили в скрутне становище за кордоном;
  • поширення інформації, що спрямована на підвищення рівня знань про міграційне та трудове законодавство конкретної іноземної держави, дій у типових проблемних ситуаціях.

У всіх вищенаведених ситуаціях громадянам України рекомендується звертатися із письмовою заявою на поштову або електронну адресу дипломатичного представництва чи консульської установи України у відповідній іноземній країні.

Звернення до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України надсилати на поштову адресу: 01025, м.Київ, вул. Велика Житомирська 2, або на електронну пошту: cons_vkz@mfa.gov.ua.

Для отримання додаткових роз’яснень звертатися за номерами телефонів 238-16-01, 238-16-09 (щоденно, крім вихідних і святкових днів, з 9.00 до 18.00, перерва з 13.00 до 14.00).

Прохання взяти до уваги, що консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

В залежності від ситуації та країни консульська посадова особа Посольства або консульства України надає інформацію щодо можливості залучення іноземних або вітчизняних фахівців із питань адвокатського захисту.


Щодо протидії торгівлі людьми

До уваги громадян України!

 

Торгівля людьми є одним із найбільших злочинів проти людини, вона позбавляє людину одного з головних її прав – свободи, руйнує принцип рівної гідності всіх людей та верховенства права. Об'єктомцьогозлочинуможе бути будь-яка особа, незалежновідстаті і віку. За своєю природою торгівля людьми зазвичай має транснаціональний організований характер, оскільки до її здійснення долучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від цих злочинів можуть переміщувати через багато державних кордонів. За розміром цей вид злочинної діяльності посідає третє місце після торгівлі наркотиками та зброєю.

Постраждалими від торгівлі людьми є чоловіки, жінки та діти всіх національностей та класів. Постраждалими часто є честолюбні молоді люди, які шукають кращі економічні можливості. Злочинці користуються їх надіями та мріями та продають їх в експлуатацію та рабство.

Найбільш уразливими до торгівлі людьми залишаються особи, які проживають у сільській місцевості з обмеженим доступом до працевлаштування. Вербувальники часто застосовують до них насильство, обман та боргову кабалу.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві, промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусовочи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

Україна є країною походження, транзиту та поступово стає країною призначення для чоловіків, жінок і дітей, яких піддають примусовій праці та сексуальній експлуатації.

За оцінками Walk Free Foundation, австралійської правозахисної організації вивчення вільного пересування, станом на 2013 рік усього в сучасному рабстві у світі перебуває 29,8 млн осіб, в Україні в рабстві знаходиться від 110 до 120 тис. осіб.

Найбільш повне визначення торгівлі людьми дає «Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми», який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю,прийняті у грудні 2000 року в м. Палермо (Італія). Протокол є основнимсучасним документом, спрямованим на боротьбу з цим злочином. Він визначає торгівлю людьми як: здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховання чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

З приведених вище визначень випливає, що торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційнихцілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.  

 

Якщо Ви їдете працювати за кордон, запам’ятайте такі правила безпеки:

1. переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України (попросіть посередника (фірму чи приватного підприємця) показати Вам ліцензію Міністерства праці та соціальної політики України на працевлаштування громадян України за кордоном. 

Занотуйте таку інформацію:
- номер ліцензії та дату видачі;
 - офіційну назву та адресу агенції.

Зверніться на сайт Міністерства праці та соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua/control/ у розділі «Діяльність», далі «Працевлаштування за кордоном», щоб перевірити чи ліцензія посередника є дійсною, обов’язково уточніть, на які країни розповсюджується отримана посередником ліцензія. Якщо посередник обіцяє Вам працевлаштування в Канаді, США, або Чеській Республіці, а ліцензію посередник має лише щодо Чеської Республіки, то діяльність із посередництва в працевлаштуванні в Канаді та США є незаконною.

2. поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном;

3. вимагайте спеціальної робочої візи – туристична та гостьова візи не дають права на працевлаштування.

Зверніть увагу! Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування. 

Вимоги до контракту:

·        підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін); 

·        має бути укладений зрозумілою для Вас мовою; 

·        повинен містити повну інформацію про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту. 

·        уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця»;

·        особисто оформлюйте  пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. 

4. за жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

5. після приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України– інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси. 

6. обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянинаУкраїни, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

7. зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

8. заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, 

звертайтеся по допомогу до:

·        Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.

·        Національного товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище: national@redcross.org.ua, international@redcross.org.ua.

·                                                                      Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку: Міжнародна жіноча правозахисна організація «Ла Страда – Україна», info@la-strada.org.ua.

 

ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та зможете захистити себе!


Консульський відділ Посольства України в Республіці Куба
Керівник: Mrs. Yana Yemtseva
Second secretary on consular affairs
Адреса:

5-a Ave., #4405, e/44 y 46 Miramar, La Habana

Republica de Cuba

Телефон: (00 537) 204-23-74, (00 537) 204-25-86
Ел. пошта: emb_cu@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Понеділок: 09:00 – 12:00
Вівторок: 09:00 – 10:00
Середа: 13:00 – 15:00
Четвер: 09:00 – 10:00
П’ятниця: 09:00 – 12:00

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприйомний час.

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Куба: 00(535) 429-51-31. Прохання телефонувати виключено в разі загрози життю чи загибелі громадян України.

 

Примітки:

Межі консульського округу: Республіка Куба, Домініканська Республіка, Боліваріанська Республіка Венесуела, Республіка Гондурас, Республіка Нікарагуа, Республіка Сальвадор, Республіка Гаїті.

 

Почесний консул України в Домініканській Республіці

Андреа Біамонті / Andrea Biamonti

Адреса Почесного консульства України в Домініканській Республіці:

м. Санто Домінго, авеню Вінстон Черчель, №1550, офіс 409

Avenida Wiston Churchill No. 1550, Plaza Orleans, suite 409, Santo Domingo, D. N.

+1809 409-42-22; +1829 988-49-80

електронна пошта: andreacarlomaria@hotmail.com 

Дні та години прийому Почесного консула:

Вівторок: 09:00 – 12:00

Середа: 14:00 – 17:00

П’ятниця: 09:00 – 12:00


Консульські питання