Посольство України в Республіці Куба

, Київ 04:06

Республіка Куба

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Під час підготовки для виїзду на Кубу радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи псування паспортного документу, фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в компетентних органах України, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульському відділі Посольства посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам’ятайте, що між Україною та Кубою діє візовий режим поїздок громадян обох країн. Тому для в’їзду на територію Республіки Куба обов’язково треба оформити візу в консульському відділі Посольства Республіки Куба в Україні за адресою: (01901, м. Київ, Бехтєревський провулок, 5, тел.: +38(044) 486-57-43, 486-71-13, 486-37-79, факс: +38(044) 486-19-07).

Перебуваючи на території Куби, потрібно дотримуватись правил щодо знаходження іноземців в країні. Якщо ви в’їжджаєте до Куби з туристичною метою, то обов’язково повинні зупинятися в готелі. Також можна орендувати приватні помешкання, які мають дозвіл на ведення такої діяльності. У разі зупинки у друзів, родичів, знайомих, на час, що перевищує 3 дні, потрібно змінити статус свого перебування та зареєструватися в міграційних органах Куби.

Туристи можуть знаходитися на території Куби впродовж 1 місяця з наступним продовженням терміну свого перебування ще на і місяць.

4. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Куби, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства Куби. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання на Кубі, радимо звернутись до консульського відділу Посольства України в Республіці Куба з метою реєстрації (взяття на тимчасовий/постійний консульський облік) за адресою: Республіка Куба, м. Гавана, р-н Мірамар, Авеню 5, буд. 4405 (Embajada de Ucrania en la República de Cuba, 5-ta avenida, №4405, entre 44 y 46, Miramar, La Habana) тел.: (00 537) 204-25-86, (00 537) 204-23-74, гаряча лінія Посольства (00 535) 429 51 31 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України), e-mail: emb_cu@mfa.gov.ua, графік роботи: понеділок-п'ятниця з 08:00 до 16:00.

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

Разом з тим повідомляємо, що законом України “Про громадянство України” від 18.01.01. р. не передбачено обов‘язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

6. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи на Кубі, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

8. Перебуваючи на Кубі, обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

9. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також

адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Куба - відносно політично стабільна та безпечна держава. Місця, які відвідуються туристами, патрулюються місцевою поліцією. Водночас, варто пам’ятати, що переважна більшість злочинів по відношенню до іноземців припадає на вуличні крадіжки. У зв’язку з цим, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт.

У зв’язку з особливостями географічного розташування, Куба, так само як і інші країни Карибського регіону, може представляти певний ризик. Тому, період з травня по жовтень вважається періодом високої ймовірності проходження ураганів різної категорії небезпеки (останній великий за масштабом ураган був у 2008 році). Однак, вчасне інформування про стихію та налагоджена і відпрацьована роками робота місцевої влади з її ліквідації сприяють швидкому відновленню інфраструктури та необхідних для життя населення умов. У зв’язку з цим, перед відльотом до Куби в цей період радимо уважно слідкувати за інформацією про стан погодних умов в країні.

Періодично на Кубі з’являються випадки захворювання на холеру та лихоманку денге. У зв’язку з цим, рекомендується пити тільки бутильовану воду та дотримуватися правил гігієни. Також бажано мати при собі протиалергенні препарати і репеленти для захисту від укусів комах звичайних, бджіл, комарів, мошки.

    

 

 

 

Умови працевлаштування

Дозвіл на працевлаштування іноземця в Республіці Куба дає Міністерство праці та соціального забезпечення відповідно до клопотання роботодавця (кубинської сторони). На підставі цього дозволу у відповідному дипломатичному представництві Куби оформлюється віза для в’їзду на її територію. Водночас, після закінчення року з дня його видачі, дозвіл повинен поновлюватися.

Якщо Ви їдете працювати за кордон, запам’ятайте такі правила безпеки:

1. переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України. Попросіть посередника (фірму чи приватного підприємця) показати Вам ліцензію Міністерства праці та соціальної політики України на працевлаштування громадян України за кордоном. Занотуйте номер ліцензії та дату його видачі, офіційну назву та адресу агенції.

Зверніться на сайт Міністерства праці та соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua/control/ у розділі «Діяльність», далі «Працевлаштування за кордоном», щоб перевірити чи ліцензія посередника є дійсною, обов’язково уточніть, на які країни розповсюджується отримана посередником ліцензія. Якщо посередник обіцяє Вам працевлаштування в Канаді, США, або Чеській Республіці, а ліцензію посередник має лише щодо Чеської Республіки, то діяльність із посередництва в працевлаштуванні в Канаді та США є незаконною.

2. поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.

3. вимагайте спеціальної робочої візи – туристична та гостьова візи не дають права на працевлаштування. Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування. Вимоги до контракту: підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін); має бути укладений зрозумілою для Вас мовою; повинен містити повну інформацію про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.

Уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця».

Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

4. за жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

5. по приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України – інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичному представництву України захистити Ваші інтереси.

6. обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

7. зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

8. заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців в Республіці Куба здійснюється на платній основі. Таким чином, громадяни України повинні мати дійсний поліс медичного страхування або сплатити послуги надання невідкладної медичної допомоги.

Щеплення: від лихоманки денге щеплення не існує.

Митні питання

Дозволено безмитне ввезення на територію Куби 2,5 л алкогольних напоїв, 200 сигарет, 250 г табаку, 50 сигар, парфюмерії, медикаментів, предметів домашнього ужитку — в межах особистих потреб, аудіо-, відео- і фотоапаратура — по одному предмету на людину.

Правила не передбачають ніяких обмежень по ввезенню в країну вільноконвертованої валюти. Кількість валюти, яка ввозиться, заноситься в митну декларацію лише у випадку, якщо сума перевищує 5000 дол. США (або еквівалент цієї суми), або особа має намір вивезти на зворотньому шляху суму більше 5000 дол. США.

Для ввезення зброї, а також радіостанцій (walkie talkie), потрібно отримати дозвіл компетентних органів Республіки Куба.

Не можна ввозити автомашини, мотоцикли і запасні частини до них, ліки без вказівки марки заводу-виготівника, наркотики, порнографію і вогнепальну зброю (за винятком рушниць для спортивного полювання, що належать туристам, які приїжджають в країну з цією метою і мають відповідний дозвіл, що видається на Кубі після прибуття).

Забороняється ввезення всіх видів фруктів та продуктів харчування, крім консервованих, у заводській упаковці.

Дозволено вивозити не більше 50 сигар на одного пасажира, обмеження щодо вивезення алкогольних напоїв відсутні.

Заборонений вивіз півчих і екзотичних птахів, кори і деревини цінних порід, шкіри і пір'я екзотичних тварин і птахів, морських раковин, продуктів рослинного і тваринного походження, морепродуктів, предметів, документів та інших цінностей, які мають відношення до історії країни, колекцій та предметів наукового інтересу, художніх та культурних цінностей, предметів старовини, дорогоцінних металів. При купівлі коштовностей або товарів із крокодилячої шкіри необхідно вимагати у продавця ліцензію на вивіз, інакше товар буде вилучений при проходженні митного контролю.

Лікарські препарати, які відпускаються за рецептом, можна вивозити у кількості, що не перевищує 3 упаковки. Дозволений вивіз більшої кількість відповідних лікарських препаратів, в т.ч. мелагенину, вітадоксу та ін., лише за умови проходження курсу лікування у спеціальному лікувальному закладі Куби та наявності припису лікаря на відповідну кількість лікарських препаратів.

 

Корисні номери телефонів

Довідкова служба – 113

Поліція – 106

Поліклініка «Сіра Гарсія» - 204-58-11

 

Мапа


Болiваріанська Республіка Венесуела

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Під час підготовки до виїзду радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території країни, Ви маєте неухильно дотримуватись її законодавства. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у прикрасах або виробах із золота.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

    

У Венесуелі і особливо в Каракасі криміногенна обстановка залишається складною.

Пересуватися по місту в нічний час не рекомендується, а міський центр вважають небезпечним навіть у вечірній час. У місцях великого скупчення народу нерідкі випадки кишенькових крадіжок і шахрайства, збільшився і рівень насильницьких злочинів.

За межами Каракаса проблеми з безпекою не настільки гострі. Але у пляжних районах досить високий рівень грабежів і дрібного злочину.

 

 

Умови працевлаштування

Дозвіл на роботу.  Віза.
Відповідна віза повинна бути затверджена Міністерством внутрішніх справ і юстиції, за згодою Міністерства праці Венесуели. Венесуельська компанія, організація або фізична особа,  яка зацікавлена в наймі послуг іноземця, повинна звернутися до згаданих міністерств з приводу видачі візи.

Виняток: Для художників, іноземних кореспондентів, фахівців і спортсменів, що займаються прибутковою діяльністю та їх представників у Венесуелі потрібно всього лише отримати дозвіл від Міністерства внутрішніх справ і юстиції. Згадане відомство визначатиме візові вимоги і період часу, протягом якого кандидатам дозволено залишитися в країні.

Надання медичних, соціальних послуг

Обов’язкова наявність полісу медичного страхування.

Щеплення: рекомендується щеплення від жовтої лихоманки, але тільки в разі наміру відвідування амазонської сельви. Від лихоманки денге щеплення не існує.

Медичне страхування:
 
Страхування перебуває на досить високому рівні, отримати страховий поліс нескладно і допомога надається своєчасно.
 
Термінова медична допомога:
 
Існує кілька варіантів звернення за терміновою медичною допомогою:
- Виклик (швидкої, державної, по страховому полісу) медичної допомоги додому, прибуття допомоги відбувається швидко;
- Звернення безпосередньо у відділення швидкої допомоги будь-якої клініки, в даному випадку доведеться чекати, так як завжди є черга.
Процедура звернення за медичною допомогою однакова як для дорослих, так і для дітей.
Що стосується стоматологічної допомоги, то в даному випадку необхідно звертатися у відділення швидкої допомоги при стоматологічних клініках, де Вам і нададуть допомогу.
Більшість аптек працюють 24 години на добу, в нічний час відпуск ліків виробляється через віконце.

Митні питання

Дозволяється ввозити безмитно речі особистого користування.
 Спиртне і сигарети. Особам у віці старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або до 25 сигар; до 2 л алкогольних напоїв.
Ювелірні прикраси і коштовності. Обов'язково декларуються золото і ювелірні вироби.
Художні та культурно-історичні цінності. Заборонено ввезення предметів і речей, що представляють історичну, художню або археологічну цінність або підлягають обов'язковому декларуванню.

Зброя і боєприпаси. Заборонено ввезення вогнепальної зброї та боєприпасів (необхідно мати відповідний дозвіл від місцевих органів поліції або підлягають обов'язковому декларуванню).

Валюта. Ввезення і вивезення іноземної і місцевої валюти – без обмежень. Сума понад 10 000 дол. США підлягає декларуванню.

Інше. Особам у віці старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 4 флаконів парфумерії, а також інших товарів в упаковці на суму не більше 1000 дол. США (для пасажирів міжнародних рейсів).
Заборонено ввезення овочів, рослин або матеріалів рослинного походження, наркотиків, м'яса та м'ясних продуктів.

Корисні номери телефонів

Загальний телефон екстреної допомоги - 171.
Телефонний код країни - 58.

 

Мапа


Республіка Гондурас

 

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Під час підготовки до відвідування  Гондурасу радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу  фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Гондурасу, Ви маєте неухильно дотримуватись місцевого законодавства. Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у коштовних ювелірних виробах.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

 

Гондурас має високий рівень кримінальної злочинності та нестабільну політичну ситуацію, що може представляти певну небезпеку для українських туристів.

Збройні пограбування, вихоплювання сумок і кишенькові крадіжки фіксуються поліцією регулярно. Не рекомендовано пересуватися країною без супроводу в нічний час. Слід бути особливо обережним і не демонструвати відкрито паспорт, валюту, фото-та відеотехніку, які представляють собою об'єкти підвищеного інтересу для місцевих злочинців

У разі, якщо Ви стали жертвою пограбування, не намагайтеся чинити опору злочинцям у заволодінні Вашим майном – вони нерідко озброєні вогнепальною зброєю та не вагаючись її застосовують.

 

 

 

Умови працевлаштування

Відповідно до місцевого законодавства, іноземні громадяни, які легально проживають в країні та мають пропозицію щодо працевлаштування, повинні звернутися до Міністерства праці та соціальної політики Гондурасу з метою отримання робочого посвідчення  іноземця.

Роботодавець, який наймає іноземного  громадянина,  зобов’язаний надати останньому документ, що підтверджує факт його працевлаштування. Цей документ має бути представлений до Департаменту праці для отримання відповідного дозволу місцевих властей на роботу. Після цього дане звернення розглядається Службою трудової міграції.

 

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в цілому нормальна

Для поїздки в Гондурас обов'язкових щеплень не вимагається.

За відсутності полісу медичного страхування оплата медичної допомоги здійснюється за фактом її надання у відповідності з прейскурантом конкретного медичного закладу.

Митні питання

Митний контроль проводиться в усіх пунктах перетину кордону. В аеропортах огляд багажу здійснюється тільки по прильоту. При відльоті багаж оглядається лише службами безпеки.

Спиртне і сигарети. Дозволяється ввозити безмитно 500 г тютюнових виробів, 5 л вина або алкогольних напоїв.

Побутова техніка. Дозволяється ввозити безмитно для особистого користування радіо-, відеоапаратуру, портативний комп'ютер.

Заборонено ввозити продукти тваринного походження, наркотичні засоби та зброю.

Корисні номери телефонів

Служба порятунку - 911.
Поліція - 199.
Пожежна служба – 198.

Швидка допомога – 195/ 37 86 54
Телефонний код країни - 504.
 


Домініканська Республіка

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Під час підготовки до виїзду радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території країни, Ви маєте неухильно дотримуватись її законодавства. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у прикрасах або виробах із золота.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Домініканська Республіка вважається доволі небезпечною країною, тому не рекомендуються залишати охоронювані туристичні території.

Не варто залишати без нагляду свої речі, навіть в машині. Не рекомендовано демонструвати великі суми готівки або дорогу фото-  та відеоапаратуру, годинник або коштовності.

 

У разі, якщо Ви стали жертвою пограбування, не намагайтеся чинити опору злочинцям у заволодінні Вашим майном – вони нерідко озброєні вогнепальною зброєю та не вагаючись її застосовують.

 

 

 

Умови працевлаштування

Для того, щоб легально працювати в Домініканській Республіці, закон вимагає, щоб іноземець отримав дозвіл на проживання.

 

Якщо Ви плануєте в’їжджати на територію країни з метою працевлаштування, то потрібно оформити відповідну візу в Посольстві Домініканської Республіки в Російській Федерації (121615, м. Москва, Рубльовське шосе, б. 26, корп. 1, оф. 211, под’їзд 4, поверх 9 (м. Молодіжная.
Тел./факс: +7(495) 415-36-01, +7(495) 415-25-96,

E-mail: embadomru@gmail.com).

Робоча віза надається тим людям, які за родом діяльності перебувають протягом одного року в країні, без примусового виїзду за межі країни. Зазвичай оформлюється громадянам, які виконують умови контракту протягом часу, визначеного підприємством, організацією або приватною особою, заснованою в країні. Робоча віза може бути продовжена за запитом зацікавленої сторони до закінчення терміну діючої візи на місці перебування у відділенні міграційної служби Домініканської Республіки, поки продовжується дія контракту.
Для отримання візи потрібно подати такі документи:


1.Візовая анкета, заповнена друкованими літерами (чорним чорнилом) або на комп'ютері, на іспанській мові.
2.Одна (1) кольорова фотографія на білому фоні розміром 4 x 5 см. (вклеїти в анкету).
3.Орігінал паспорта, термін дії якого - не менше 1,5 року на момент подачі документів на робочу візу і одну копію всіх сторінок паспорта (2 розвороту паспорта на 1 аркуш).
4.Орігінал листа-клопотання (заяви), оформлене на ім'я Міністра закордонних справ Домініканської Республіки Карлоса Моралеса Тронкосо від претендента на робочу візу або від його легального представника (іспанською мовою), де вказані: ім'я, прізвище, національність, домашня адреса, телефон, професія і чим займається в даний час. Якщо аплікант є представником компанії, то повинні бути вказані всі дані компанії (організації). Дана заява має бути на фірмовому бланку, підписана офіційним представником із зазначенням посади в даній компанії (організації). У заяві повинна бути вказана посада або тип робіт у домініканської компанії.
5.Рабочий контракт має бути представлений в оригіналі, де вказано посаду, заробітну плата, термін контракту. Даний контракт повинен бути легалізований у Міністерстві Праці Домініканської Республіки, а також повинна бути резолюція Міністерства Праці, яка надає юридичну силу контракту. Додати копію.
6.Справка про несудимість з апостилем видана в країні проживання, перекладена на іспанську мову офіційною перекладачем і завірена у нотаріуса. Потім необхідно завірити її в Консульському відділенні. Якщо громадянин проживає в Домініканській Республіці останні три місяці, необхідно окрім вищевказаної довідки, додатково взяти довідку в поліції або Генеральній Прокуратурі (Fiscalía General).
7.Медицинская довідка з діагнозом загального стану здоров'я. Якщо претендент знаходиться в Домініканській Республіці, то він повинен заплатити внутрішні податки в будь-якому банку (Banco de reserva) і потім пройти обстеження у кваліфікованого лікаря, який заповнює медичну форму і який вказує про наявність (або відсутність) інфекційних захворювань. Обстеження включає: аналіз крові на СНІД, на наркотики, на різні інфекційні захворювання. У разі якщо заявник робить медичну довідку (форма 86-у) в країні проживання, необхідно перевести її на іспанську мову, завірити у нотаріуса і легалізувати в Консульському відділенні відповідної юрисдикції. Потім її запевнить Міністерство Імміграції Домініканської Республіки (Dirección General de Migración).
8.Якщо аплікат має друге громадянство або дозвіл на проживання в іншій країні, в цьому випадку необхідно додати до документів копію другого паспорта та / або копію документа дозволу на проживання.
9.Копіі попередніх віз Домініканської Республіки та / або копію документа дозволу на проживання в Домініканській Республіці, якщо мова йде про повторній подачі документів на робочу візу.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців в Республіці Куба здійснюється на платній основі. Таким чином, громадяни України, перебуваючи у відрядженні на її території, повинні або мати страховий поліс, або оплатити надання невідкладної медичної допомоги.

Митні питання

Дозволяється ввозити безмитно речі особистого користування.
На територію країни можна ввозити 2 л алкогольних виробів, 200 сигарет.

Заборонено ввозити продукти тваринного походження, а також сільськогосподарські товари, товари, призначені для садівництва, наркотики та зброю.

Корисні номери телефонів

Служба порятунку - 911.

Національна поліція –682 2151.
Телефонний код країни - 1809.

 

Почесне Консульство України у м. Санто-Домінго

Керівник:

Андреа Біамонті
Почесний консул України у Домініканській Республіці

Адреса:

м. Санто Домінго,

авеню 27 де Фебреро, №328, будинок RS,  офіс 501, Белла Віста

Телефон:

(809) 409-4222, 52(829) 797-4422, 829 988 -4980

Ел. пошта:

andreacarlomaria@hotmail.com, ucraniard@gmail.com

Графік роботи:

Понеділок- П’ятниця:

09:00 – 17:00

Межі консульського округу:

Домініканська Республіка

 

 

Мапа


Республіка Нікарагуа

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Перед поїздкою до Нікарагуа  радимо заздалегідь ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Нікарагуа, Ви маєте неухильно дотримуватись місцевого законодавства. Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у прикрасах або виробах із золота.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Ситуація з безпекою в країні є неоднозначною. Вулична злочинність (особливо вночі) ­– головна проблема на усій території Нікарагуа. Слід уникати будь-яких громадських зібрань та вуличних демонстрацій, а також не відвідувати на самоті віддалених вулиць та районів, особливо у темну пору доби. Слід завжди вживати заходи безпеки проти кишенькових злодіїв, особливо в районах великого скупчення людей  або у громадському транспорті. Варто відзначити, що рівень злочинності зростає, особливо злодійство, тому слід бути особливо обережним: не демонструвати  відкрито паспорт, валюту, фото-та відеотехніку, які представляють собою об'єкти підвищеного інтересу для місцевих злочинців.

Умови працевлаштування

Для отримання дозволу місцевих властей на роботу, зацікавлена особа повинна звернутися до Генерального управління з питань імміграції Нікарагуа з таким пакетом документів:

 • заява щодо отримання дозволу на роботу фірми, оплативши C $ 50.00 (місцева валюта – кордоба).
• копія сторінок паспорта.
• звернення роботодавця на ім'я Генерального управління з питань імміграції.
• копія посвідчення особи законного представника підприємства.
• Свідоцтво,відповідно до статті 14 Кодексу законів про працю виданого Міністерством праці.

• квитанція про сплату державного мита.

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в цілому нормальна

Для поїздки в Нікарагуа обов'язкових щеплень не вимагається.

За відсутності полісу медичного страхування оплата медичної допомоги здійснюється за фактом її надання у відповідності з прейскурантом конкретного медичного закладу.

Митні питання

Алкогольні напої та цигарки. Дозволяється ввозити безмитно до 200 сигарет, 50 сигар або 500г табаку, до 5 л алкогольних напоїв.

Побутова техніка. Дозволяється ввозити безмитно радіо- та відеоапаратуру, портативний комп'ютер, по одному предмету кожного найменування. Дозволяється ввозити безмитно речі особистого користування.
 
Заборонено ввозити продукти тваринного походження, наркотичні засоби та зброю.

Корисні номери телефонів

Поліція - 118.
Швидка медична допомога - 128.
Пожежна служба - 115 (911 з стільникових телефонів).
Телефонний код країни – 505.


Республіка Ел-Сальвадор

 

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Під час підготовки до виїзду радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території країни, Ви маєте неухильно дотримуватись її законодавства. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у прикрасах або виробах із золота.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Сальвадор входить до числа країн з найвищим рівнем злочинності в Латинській Америці.

Після настання темряви рекомендується завжди брати таксі, навіть у разі пересування на коротку відстань. Не рекомендовано демонструвати великі суми готівки або дорогу фото- та відеоапаратуру, годинник чи коштовні прикраси. Слід завжди вживати заходи безпеки проти кишенькових злодіїв, особливо в районах великого скупчення людей або у громадському транспорті.

 

 

 

Умови працевлаштування

Для отримання дозволу місцевої влади на роботу роботодавець повинен звернутися до Міністерства праці і соціальної політики.

Після отримання відповідного дозволу, зацікавлена особа звертається до Генерального управління з питань імміграції для отримання посвідки на тимчасове проживання.

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в цілому нормальна
Для поїздки в Сальвадор обов'язкових щеплень не вимагається.

За відсутності полісу медичного страхування оплата медичної допомоги здійснюється за фактом її надання у відповідності з прейскурантом конкретного медичного закладу.

Митні питання

Дозволяється ввозити безмитно речі особистого користування.

Заборонено ввозити продукти тваринного походження, наркотичні засоби та зброю

Корисні номери телефонів

Служба порятунку - 911.

Поліція- 122.
Телефонний код країни - 503.

Консульські питання