Посольство України в Республіці Куба

, Київ 04:11

Політичні відносини між Україною та Кубою

Історія двосторонніх відносин з Республікою Куба

6 грудня 1991 р. Республіка Куба однією з перших серед країн Латинської Америки визнала незалежність України. Протокол про встановлення дипломатичних відносин був підписаний 12 березня 1992 р. у Києві.

У вересні 1993 р. у Гавані відкрито Посольство України, з 1992 року функціонує Посольство Куби в Україні.

Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Куба – В.І.Козлов (з 8 січня 2013 року). Посол Республіки Куба в Україні – Ернесто Сенті Даріас.

Політичний діалог

Контакти на найвищому та вищому рівнях:

1) візити на Кубу: Президента України – 2000 р. (робочий), 20-23 жовтня 2011 року (державний); Голови Верховної Ради України – 1997 р.; Міністра закордонних справ України – 1998 р., 2002 р. та 2010 р.

2) візити в Україну: міністрів закордонних справ Куби – 1995 р. та 2003 р. та у лютому 2011 р.

Президент України В.Ф.Янукович здійснив державний візит до Куби 20-23 жовтня 2011 року. У ході візиту Президент України провів переговори з Головою Державної Ради та Ради Міністрів Куби Раулем Кастро та лідером кубинської революції Фіделем Кастро, підписано 6 двосторонніх документів, у рамках візиту проведено представницький бізнес-форум за участю понад 180 учасників.

Останній офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Куби Б.Родрігеса Паррілья відбувся 18 лютого 2011 р., у ході якого він був прийнятий Президентом України В.Ф.Януковичем, зустрівся з Прем’єр-міністром України М.Я.Азаровим, Головою Верховної Ради В.М.Литвиним, Міністром закордонних справ К.І.Грищенком.

У вересні 2010 року та у вересні 2012 року у ході роботи відповідно 65-ї та 67-ї сесій ГА ООН відбулися зустрічі Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Главою зовнішньополітичного відомства Куби Б. Родрігесом Паррілля.

Заступник Голови Ради Міністрів Куби Маріно Марільо Хорхе здійснив офіційний візит в Україну на початку 2012 року. В рамках його перебування в Україні Марино Мурільо був прийнятий Президентом України Віктором Януковичем, зустрівся з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим, першим заступником Премєр-мінстра Серієм Тігіпко. Також відбулися зустрічі з Главами різними агентствами, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, науково-технічним розвитком та податковою системою.

12-13 березня 2012 р. Заступник Міністра закордонних справ – керівник апарату МЗС України П.А.Клімкін відвідав Кубу з метою відзначення 20-річчя встановлення дипломатичних відносин  та проведення політичних консультацій.

13 березня 2013 року відбувся офіційний візит Першого заступника Міністра закордонних справ Куби Марселіно Медіна в Україну з проведенням політичних консультацій.

Двосторонні органи високого рівня:
— Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Куба; Керівник Групи І.Д.Спіріна (фракція КПУ);
— Група дружби «Куба-Україна» в Національній Асамблеї народної влади Республіка Куба; Голова Групи Гледіс Лопес Бехерано;
— Міжурядова українсько-кубинська комісія з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва (останнє Х засідання відбулося у листопаді 2010 р. у Гавані).