• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 09 листопада 2016 року о 16:26

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається Посольством України в Республіці Куба у таких випадках:

 • оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв’язку із набуттям громадянства України);
 • втрата або викрадення паспорта;
 • непридатність паспорта для подальшого використання;
 • відсутність в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;
 • закінчення строку дії паспорта;
 • зміна інформації, внесеної до паспорта;
 • виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

 1. заява-анкета (анкета формуватиметься в електронній формі консульською посадовою особою у відомчій інформаційній системі в присутності заявника);
 2. документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (закордонний паспорт, у випадку його втрати - внутрішній паспорт, проїзний документ дитини тощо);
 3. документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (віза, дозвіл на роботу, дозвіл на проживання, посвідчення водія тощо);
 4. квитанція про сплату консульського збору або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

У разі оформлення паспорта у зв’язку із втратою або викраденням попереднього паспорта додатково надаються:

 1. у довільній формі заява про оформлення паспорта у зв’язку з його втратою або викраденням;
 2. документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.

У разі оформлення паспорта у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до попереднього паспорта, додатково надаються:

 1. паспорт, що підлягає обміну;
 2. документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо). Такі документи, якщо вони видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими/апостильованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

Оплата за вчинені у Консульському відділі Посольства України в Республіці Куба (м. Гавана) консульські послуги здійснюється виключно на рахунок Посольства в кубинському банку Metropolitano в кубинських конвертованих песо (cuc) обов’язково після видачі заявнику консульською посадовою особою квитанції на оплату консульських дій. В Консульському відділі не приймаються: готівка, банківські чеки, кредитні картки та ін.


Просимо врахувати, що при оформленні паспорта для дорослого сплачується консульський збір за вчинення 2-х консульських дій:

 1. за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта (фіксована сума – 40 дол. США або 40,40 кубинських песо (cuc);
 2. за оформлення самого паспорта (90 дол. США або 90,90 cuc).


Таким чином, повна вартість оформлення паспорта для дорослого, включаючи послуги банку (1 cuc), складає 131 дол. США або 132,30 cuc. (В пунктах обміну валют на Кубі 100 дол. США дорівнюють 87 cuc, включаючи банківську комісію через економічну блокаду на Кубі).


 1. заява-анкета яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками;
 2. документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини);
 3. документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (віза, дозвіл на роботу, проживання тощо);
 4. у разі подачі документів для оформлення паспорта дитині одним з батьків, необхідно надати до консульської установи нотаріально посвідчену і легалізовану/апостильовану згоду другого з батьків на оформлення паспорта;
 5. фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів подається у випадку подачі документів батьками за відсутності неповнолітнього громадянина України в консульській установі ;
 6. квитанція про сплату консульського збору або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

У разі проживання дитини з одним із батьків, необхідно подати також оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

 1. свідоцтва про смерть другого з батьків;
 2. рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 3. рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 4. рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 5. документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету.

Для внесення інформації вперше до Реєстру у зв’язку із оформленням паспорта громадяни України мають надати документи, що підтверджують таку інформацію (наприклад, для підтвердження місця народження подається свідоцтво про народження чи паспорт громадянина України; для підтвердження місця проживання/перебування (реєстрації) - документ, виданий відповідними органами країни перебування; для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідка про реєстрацію особи громадянином України; тощо).

Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими/апостильованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Просимо також врахувати, що відповідно до законодавства України до паспорта неповнолітніх громадян України які досягли:

 • 12 років - вносяться відцифровані відбитки пальців рук.
 • 14 років - вносяться відцифровані відбитки пальців рук та особистий підпис дитини.

 Тому присутність дітей віком від 12 років в консульській установі при подачі документів на паспорт обов'язкова!

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

Оплата за вчинені у Консульському відділі Посольства України в Республіці Куба (м. Гавана) консульські послуги здійснюється виключно на рахунок Посольства в кубинському банку Metropolitano в кубинських конвертованих песо (cuc) обов’язково після видачі заявнику консульською посадовою особою квитанції на оплату консульських дій. В Консульському відділі не приймаються: готівка, банківські чеки, кредитні картки та ін.

Просимо врахувати, що при оформленні паспорта для для особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, сплачується консульський збір лише за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта (фіксована сума – 40 дол. США або 40,40 кубинських песо (cuc). Таким чином, повна вартість оформлення паспорта для особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, включаючи послуги банку (1 cuc), складає 41 дол. США або 41,40 cuc. (В пунктах обміну валют на Кубі 100 дол. США дорівнюють 87 cuc, включаючи банківську комісію через економічну блокаду на Кубі).

Паспорт оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, – на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, – на 10 років.

До трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору - без урахування строків доставки.

Оформлення закордонних паспортів в Україні здійснюється централізовано.

Персоналізовані Державним центром персоналізації документів, що знаходиться в Києві, паспорти надсилаються до МЗС, яке доставляє їх до посольств та консульств України дипломатичною або командирською поштою.

При цьому, за письмовою заявою громадянина на ім’я якого оформляється паспорт, або за заявою його законного представника, паспорт може бути надісланий до посольства чи консульства міжнародним експрес-відправленням. Така доставка здійснюється виключно за рахунок заявника або його законного представника.

У такому випадку заявник при подачі до посольства чи консульства України пакету документів про оформлення паспорта та згаданої заяви має додавати також підтвердження про оплату доставки виготовленого паспорта до посольства чи консульства або номер рахунку у відповідній компанії, яка здійснює експрес-відправлення, відкритий на ім’я заявника.

У разі виникнення запитань щодо зазначеного порядку оформлення паспортів чи за необхідності отримання додаткової інформації, просимо телефонувати за номером: +53 72042586 або +53 72042374 (з 09:00 до16:00, понеділок - п'ятниця) або надсилати запитання на електронну пошту  Посольства – [email protected]

Відповідальна консульська посадова особа Посольства України в Республіці Куба – Ірина Білик.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux