• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України з Республікою Куба
Опубліковано 01 березня 2021 року о 16:35

Основою договірно-правової бази між Україною та Республікою Куба в торговельно-економічній та інвестиційній площині є «Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Куба про торговельно-економічне співробітництво» від 20.06.1998р. та «Угода про сприяння та взаємний захист інвестицій» від 20.05.1995р.

За підсумками 2020 року експорт товарів з України до Куби склав 92,1% до 2019 року, досягнувши показника у 4,1 млн.дол.США. Імпорт склав 1,14 млн.дол.США та у порівнянні з 2019 р. зменшився на 12%. При цьому позитивне для України сальдо склало 3,54 млн.дол.США. Експорт послуг з України до Куби становив 73,1 % від 2019 року. Об'єм експорту послуг продовжує залишатись відносно невеликим (410,7 тис.дол.США), щоб впливати на загальний товарообіг.

У структурі українського експорту до Куби перше місце вперше посіли жири та олії тваринного або рослинного походження (товарна позиція 09: 35,6%), далі йдуть традиційні для торгівлі з Кубою товарні позиції: реактори, котли, машини (т.п. 84: 23,3%) та засоби наземного транспорту, крім залізничного (т.п. 87: 18,4%),Імпорт з Куби складався в основному з алкогольних і безалкогольних напоїв (76,7%), тютюну і промислових замінників тютюну (15,4%).

Головними напрямами співпраці України та Куби в економічній сфері є авіація, машинобудування, металургія, продовольча сфера, енергетика.

Одними з найбільших спільних українсько-кубинських проектів є:

- в автомобільній галузі: проект між «АвтоКрАЗ» та кубинською фірмою СОМЕК (Міністерство будівництва Куби) у м.Сьєнфуегос з ремонту та модернізації автотехніки сімейства «КрАЗ». На виробничих потужностях заводів у м. Сьєнфуегос та, з 2012 р., - у м. Сантьяго-де-Куба, було заплановано збирати 300- 400 вантажівок щороку. Починаючи з 2009 р., здійснено збірку, ремонт та модернізацію близько 400 автомобілів. Останніми роками, незважаючи на очікування, співробітництво розвитку не набуло. Підприємству ПрАТ «АвтоКрАЗ» не вдалося активізувати роботу на ринку Куби. Серед головних причин – обмежені фінансові можливості кубинської сторони.

- в авіаційній сфері: експлуатація кубинською компанією «Cubana de Aviación» 6-ти українських літаків Ан-158. З 2018 року всі літаки перебувають у несправному стані та потребують ремонту. Питання відновлення технічної справності літаків перебуває на стадії обговорення. Основна проблема – відсутність у кубинської сторони джерел фінансування. 

Активного розвитку набуває співробітництво у напрямі постачання на Кубу продовольчих товарів. Після поступового зростання протягом останніх двох років на першій позиції українського експорту на Кубу впевнено закріпились товари за позицією «жири та олії тваринного або рослинного походження». На кубинський ринок вийшла відома українська торгова марка «Тульчинка» з однойменним вершковим маслом. Значно зросли поставки соняшникової олії, яка розфасовується на Кубі місцевим торговим домом Acebuchal і продається під назвою ECASOL.

Незважаючи на жорсткі карантинні умови на Кубі у 2020 році, пов’язані з пандемією, та проблеми з авіаційним сполученням, активізувалось двостороннє співробітництво у галузі енергетики. Українські компанії у співпраці з іноземними партнерами успішно беруть участь в проєктах з модернізації кубинських ТЕС.

Вагомий потенціал співробітництва з Кубою міститься у сферах охорони здоров'я, біотехнологій та фармакології. У сфері фармакології реалізується проєкт розвитку спільного підприємства в Україні з виробництва препаратів та вакцин.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux