Посольство України в Республіці Куба

Київ 21:19

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Домініканою

Стан співробітництва в культурно-гуманітарній сфері з Домініканською Республікою

Домініканський уряд приділяє значну увагу питанням підготовки кваліфікованих кадрів, зокрема, шляхом направлення на навчання здібної домініканської молоді до провідних вузів Європи. Враховуючи цей факт, а також з огляду на великий досвід підготовки домініканських фахівців у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах України, обидві країни об'єктивно зацікавлені у поновленні такої практики. Окрім того, в разі успішної реалізації проектів співробітництва в авіаційній та сільськогосподарській галузях, Домініканська Республіка потребуватиме підготовлених спеціалістів, обізнаних з українською технікою.

Співробітництву у цей сфері сприяє той факт, що за період 1969-2001 рр., за даними Міносвіти та науки України, у вищих навчальних закладах нашої держави отримали освіту 275 домініканських громадян (163 -інженерно-технічні спеціальності, 42 - гуманітарні, 20 - економічні, 32 - медичні, 19 - сільськогосподарські).

Під час візиту Міністра закордонних справ України А.М.Зленка до ДР домініканська сторона висловила зацікавленість у отриманні сприяння української сторони у підготовці професійних театральних (драматичних) та балетних виконавців Домініканської Республіки.