За підсумками 2021 року зафіксоване суттєве зростання українського експорту до ДР. Так, у 2021 році експорт товарів до ДР склав 361461,1 тис.дол.США і у порівнянні з 2020 роком збільшився у 4 рази. Імпорт склав 6953,3 тис.дол.США та у порівнянні з 2020 роком збільшився на 55%. Сальдо є позитивним і становить 354507,9 тис.дол.США. Зростання експорту відбулося за рахунок чорних металів (т.п.72 - 98,8% від всього експорту). В імпорті з ДР переважали прилади та апарати оптичні та фотографічні (т.п.90 – 24,8%), алкогольні напої, тютюн та шкури.
Головними напрямами співпраці України та ДР в економічній сфері є: металургія, енергетика, машинобудування та продовольча сфера.
Перспективні напрями розвитку співробітництва.
Одним з головних завдань в економічному розвитку ДР залишається збільшення потужності енергосистем країни за рахунок побудови нових і просування альтернативних джерел електроенергії. У зв’язку з цим енергетична галузь є одним з найбільш привабливих напрямів виходу українських товарів та послуг на ринок ДР. Зокрема, домініканська сторона продовжує проявляти зацікавленість щодо участі України у проектах будівництва на території ДР вугільних електростанцій потужністю 60-300 мвт.
Існує можливість просування на ринок ДР українських підприємств та організацій, які спеціалізуються на виготовленні продукції та наданні послуг у галузі альтернативних джерел електроенергії. Перспективним напрямком є співпраця у сфері водневої енергетики, де Україна має значний потенціал, зокрема у виробництві «зеленого» водню.
Через інтенсивний розвиток туризму в ДР і, у зв’язку з цим, необхідністю розбудови інфраструктури, ДР зацікавлена у постачанні української техніки та обладнання для будівництва готелів, шляхів, мостів, тунелів та інших об’єктів. У цьому сенсі є можливість збільшення обсягів експорту до ДР напівфабрикатів з вуглецевої сталі, які традиційно користуються попитом на ринку цієї країни. Крім того, існує можливість виведення на ринок ДР українських вантажних та спеціальних автомобілів «КрАЗ», які необхідні для забезпечення будівельних робіт.
У зв’язку з дефіцитом продуктів харчування ДР зацікавлена у поставках українських продовольчих товарів, обладнання для харчової промисловості та передачі відповідних технологій виробництва.
Ще одним перспективним напрямом двосторонньої співпраці є техніка та продукція агропромислового комплексу. ДР проявляє зацікавленість у придбанні в Україні зернових (зокрема борошна та кукурудзи) та соняшникової олії. У свою чергу, домініканські підприємці зацікавлені у пошуку партнерів з України для організації експорту кави, какао, рому.
У 2021 році експорт товарів до Венесуели склав 5168,4 тис.дол.США і у порівнянні з 2020 р. збільшився на 10%. Імпорт склав 958,6 тис.дол.США та у порівнянні з 2020 р. збільшився на 28%. Сальдо є позитивним і становить 4209,8 тис.дол.США.
В експорті до Венесуели переважали готові продукти із зерна (т.п.19 – 27,75%), продукція борошномельнокруп’яної промисловості (т.п. 11 – 19,2% від всього експорту), жири та олії тваринного або рослинного походження (т.п.15 – 15,7%). Значну частку імпорту становила риба і ракоподібні ( т.п.03 – 72,8%).
У венесуельських ділових колах існує зацікавленість у поглибленні співпраці з Україною, зокрема за наступними напрямами:
- Аграрна та харчова промисловість: поставка олії, борошна різних типів, консервних виробів (тушонка, томатна паста, згущене молоко та ін.); передача відповідних технологій для вирощування сільськогосподарської сировини та її переробки в продукти харчування, поставка необхідного обладнання.
- Енергетика: постачання генераторів та трансформаторного обладнання різних типів; надання допомоги в модернізації гідроенергетичної системи та створенні системи малої гідроенергетики.
- Нафтогазова промисловість: постачання обладнання для видобутку, зберігання та транспортування нафти.
- Авіаційний та автомобільний транспорт: поставки та технічне супроводження вертолітних двигунів виробництва «Мотор Січ»; поставки вантажних та спеціальних автомобілів «КрАЗ».
У 2021 році експорт товарів до Гондурасу склав 7140,02 тис.дол.США і у порівнянні з 2020 роком зменшився на 25%. Імпорт склав 7683,1 тис.дол.США, що перевищує на 40% показник 2020 року. Сальдо є негативним і становить 542,9 тис.дол.США.
Збільшення експорту відбулося за рахунок експорту чорних металів (т.п.72 - 97,3% від всього експорту), в імпорті переважали їстівні плоди та горіхи (т.п. 08 - 61,0%) та кава, чай (т.п.09 - 32,5%).
Перспективні напрями розвитку співробітництва
У переліку товарів важкої промисловості, які імпортує країна: автомобілі, електрогенераторні пристрої, теле- та радіо- апаратура. Серед основних продуктів харчування, які закуповує Гондурас: кукурудза, рис, бобові, борошно, олія.
Враховуючи зазначене, а також експортні можливості України, перспективними товарами, які виробляються в Україні та можуть зацікавити гондураську сторону можна вважати: продукти харчування, електричні машини, турбіни, генератори, трансформаторне обладнання, вантажні автомобілі, тракторну техніку. Одним з актуальних та перспективних напрямків розвитку українського експорту до Гондурасу також є продукція тваринництва, до якої гондураська сторона проявляє зацікавленість.
За підсумками 2021 року експорт товарів до Нікарагуа склав 180,8 тис.дол.США і у порівнянні з 2020 р. зменшився на 45%. Імпорт склав 334,7 тис.дол.США, що відповідає лише 3,5% рівня 2020 р. Сальдо є негативним і становить 153,9 тис.дол.США.
В експорті до Нікарагуа переважали засоби наземного транспорту, крім залізничного (т.п.87 – 35,9% всього експорту), значну частку імпорту становили риба і ракоподібні (т.п.03 – 67,7%).
За підсумками 2021 року експорт товарів до Ель-Сальвадору склав 978,7 тис.дол.США і у порівнянні з 2020 р. зменшився на 30%. Імпорт склав 12254,0 тис.дол.США та у порівнянні з 2020 р. збільшився на 63%. Сальдо є негативним і становить 1275,3 тис.дол.США.
В експорті до Сальвадору переважали жири та олії тваринного або рослинного походження (т.п.15, 44,0% всього експорту), значну частку імпорту становили кава, чай (т.п.09 - 629,4 тис.дол.США, або 45,6%) та електричні машини (т.п.85 –41,6%).
Перспективні напрями розвитку співробітництва
У переліку товарів важкої промисловості, які імпортує країна: автомобілі, електрогенераторні пристрої, теле- та радіо- апаратура. Серед основних продуктів харчування, які закуповує Сальвадор: сири, кукурудза, борошно, олія.
Враховуючи зазначене, а також експортні можливості України, перспективними товарами, які виробляються в Україні та можуть зацікавити сальвадорську сторону можна вважати: продукти харчування, електричні машини, турбіни, генератори, трансформаторне обладнання, вантажні автомобілі, тракторну техніку.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.