• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Українсько-венесуельські відносини
Опубліковано 06 травня 2020 року о 16:56

Українсько-венесуельські відносини

Венесуела визнала незалежність України 9 січня 1992 р.

Дипломатичні відносини між Україною та Венесуелою були встановлені 29вересня 1993 року.

Важливою подією у розвитку двосторонніх відносин став візит до Венесуели Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка 25-27 квітня 1999 року, який був прийнятий Президентом Венесуели У.Чавесом, а також мав зустрічі та переговори з Міністром закордонних справ та керівництвом Національного конгресу.

13 листопада 2001 р. у рамках 56-ї сесії ГА ООН відбулася робоча зустріч міністрів закордонних справ двох країн, під час якої був підписаний Договір про дружні відносини та співробітництво між двома країнами.

Важливе значення для розвитку двосторонніх зв’язків мала зустріч Президентів України і Венесуели у вересні 2002 року в м. Йоганнесбург (ПАР) під час Саміту ООН з питань сталого розвитку.

Президент України запросив У.Чавеса відвідати Україну, а також висловив готовність прийняти делегації з Венесуели як на найвищому рівні, так і представників ділових кіл для узгодження перспективних напрямів двостороннього співробітництва.

Суттєвого поштовху розвитку українсько-венесуельського співробітництва надав перший в історії двосторонніх відносин візит Президента Венесуели У.Чавеса в Україну, який відбувся 18 жовтня 2010 року.

На виконання домовленостей, досягнутих Президентами України та Венесуели у м. Київ, 6 листопада 2010 р. Україну з офіційним візитом відвідала урядова делегація Венесуели на чолі з Міністром закордонних справ цієї країни.

У розвиток зазначених вище візитів 19-21 грудня 2010 року відбувся офіційний візит до Венесуели Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка, якого супроводжувала представницька делегація з Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства, НАК “Нафтогаз України” та ДК “Укрспецекспорт”.

Згідно з даними Держстату, у 2020 р. експорт товарів до Венесуели склав 4675,8 тис.дол.США і у порівнянні з 2019 р. зменшився  на 54%. Імпорт склав 746,6 тис.дол.США та у порівнянні з 2019 р. збільшився на 43%. Сальдо є позитивним і становить 3929,2 тис.дол.США.

В експорті до Венесуели переважала продукція борошномельнокруп’яної промисловості (т.п. 11 - 1534,7 тис.дол.США, або 32,8% від всього експорту), жири та олії тваринного або рослинного походження (т.п.15 - 1644,8 тис.дол.США, або 35,2 %). Значну частку імпорту становила риба і ракоподібні ( т.п.03 - 432,5 тис.дол.США, або 57,9%).

У венесуельських ділових колах існує зацікавленість у поглибленні співпраці з Україною, зокрема за наступними напрямами: 

- Аграрна та харчова промисловість: поставка олії, борошна різних типів, консервних виробів (тушонка, томатна паста, згущене молоко та ін.); передача відповідних технологій для вирощування сільськогосподарської сировини та її переробки в продукти харчування, поставка необхідного обладнання.

- Енергетика: постачання генераторів та трансформаторного обладнання різних типів; надання допомоги в модернізації гідроенергетичної системи та створенні системи малої гідроенергетики.

- Нафтогазова промисловість: постачання обладнання для видобутку, зберігання та транспортування нафти.

- Авіаційний та автомобільний транспорт: поставки та технічне супроводження вертолітних двигунів виробництва «Мотор Січ»; поставки вантажних та спеціальних автомобілів «КрАЗ».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux