• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Інтерв`ю Посла України в Республіці Куба Т.Г.Саєнко кубинському телебаченню з нагоди Дня незалежності України
Опубліковано 24 серпня 2010 року о 13:52

Інтерв`ю Посла України в Республіці Куба Т.Г.Саєнко кубинському телебаченню (24.08.10)

Дейсі Гомес: директор програми «Міжнародна панорама»:

В серпні 2010 року Україна відзначатиме 19 річницю проголошення Незалежності. Пані Посол, вітаючи Вас і весь український народ з цією подією, ми запрошуємо Вас до слова.

Т.Г.Саєнко: висловлюю щиру подяку кубинському телебаченню за можливість звернутися одночасно до численної кубинської аудиторії напередодні Дня незалежності України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила незалежність української держави. На політичній карті світу з'явилася нова суверенна незалежна держава Україна. Ця дата стала своєрідною «точкою відліку» новітньої історії нашої країни. Від часів Київської Русі і до наших днів Україна прагнула будувати монолітне суспільство, засноване на глибинній духовній культурі наших пращурів, повазі до людини і громадянина, на приналежності українців до європейської сім'ї народів. Від моменту проголошення незалежності у 1991 році Україна перетворилася на надійного та поважного члена міжнародного співтовариства, визнана 170 державами світу. України – одна з країн-засновниць ООН, член 90 міжнародних організацій.

Не можна не відзначити досягнення України в авіакосмічній галузі. Куба теж уважно відстежує еволюцію наших АНів і висловлює зацікавленність саме у придбанні українських літаків серії АН.

Дейсі Гомес: багато кубинців вчилися у ВНЗ України за часів Радянського Союзу. Якою є Україна зараз? Нове покоління кубинської молоді мало знає про сучасну Україну.

Т.Г.Саєнко: в сучасній Україні зростає нове покоління українців, які народилися у вільній незалежній державі, які цінують демократичні цінності та не уявляють собі інакшого життя, для яких такі поняття як «свобода слова», «право вибору», «демократичні цінності», «свобода віросповідання» вже більше аніж просто конституційні засади.

Головним пріоритетом зовнішньої політики держави залишається європейська інтеграція, взаємовигідне співробітництво з сусідами, стратегічними партнерами – Росією, ЄС, США та іншими країнами Азії, Африки і Латинської Америки. Міжнародна спільнота високо оцінила рішення нашої держави позбавитися власних залишків високозбагаченого урану. Цим кроком Україна в черговий раз зробила внесок у зміцнення світової системи безпеки.

Враховуючи унікальне місце України на карті Європи, наша держава власна стати каркасом нової архітектури європейської безпеки в Чорноморському регіоні та на континенті в цілому. Якщо звернутися до статистики, то можна відзначити, що поступово відновлюється українська економіка, демонструючи позитивні тенденції росту. ВВП за перше півріччя 2010 року, порівняно з першим півріччям 2009 року зріс на 6.3%. Обсяги виробленої промислової продукції за перше півріччя 2010 року порівняно з відповідним періодом 2009 року збільшились на 12 %. Обсяг експорту товарів та послуг за перше півріччя 2010 року збільшились на 30,6 %, імпорту на 25,8 %. Загальна сума іноземних інвестицій у 2010 році складає більше 40 млрд. дол. США.

Дейсі Гомес: як Ви оцінюєте стан двосторонніх українсько – кубинських відносин ?

Т.Г.Саєнко: відверто кажучи, обсяги товарообігу між нашими державами не задовольняють жодну із сторін. Ще до кризи вони складали лише 50 млн. дол. США. Але є між нашими країнами щось більше, ніж цифри… Головне є бажання покращити ситуацію.

У березні 2010 року виповнилося 20 років міжурядовій Програмі лікування та оздоровлення українських дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. За цей час 24 тис. українських дітей пройшли на Кубі лікування. Зараз на Кубу прибувають на оздоровлення і дорослі і вже навіть діти тих дітей, що лікувалися раніше. Ми продовжуємо виконувати умови підписаних договорів між МОЗами України і Куби та Міжнародним Чорнобильським Фондом, а покращення здоров'я українських дітей дає велике моральне задоволення нашим стосункам.

До кінця року планується проведення спільної міжурядової комісії з торговельно – економічного та науково – технічного співробітництва; продовжується плідна українсько – кубинська співпраця з модернізації та ремонту вантажівок КрАЗ.

Підписані контракти на модернізацію і ремонт українських тракторів та іншої сільгосптехніки з виробничим об'єднанням «Південмаш». Намагаємося покращити ситуацію в туристичній галузі. В Україні вивчається можливість відкриття прямого авіасполучення Київ – Гавана, що на нашу думку, збільшило б кількість туристів, а головне - забезпечило б прибуття важкохворих дітей та супроводжуючих дорослих на лікування до Куби.

Розпочинаємо співпрацю з науковцями щодо випробування кубинських вакцин проти онкозахворювань з наступним налагодженням їх виробництва в Україні. Сторонами вивчається питання поновлення навчання кубинських спеціалістів у вищих навчальних закладах України. Володіння російською мовою кубинськими спеціалістами надасть можливість продовжувати післядипломну освіту в українських університетах.

Вперше на латиноамериканському континенті в квітні 2010 року в м.Гавана відбувся тиждень українського кіно. В планах Посольства – продовжувати проведення Днів культури України в Республіці Куба із залученням фахівців різних галузей з України. Вже у вересні ц.р. в Гавані відбудеться виставка картин українських художників з фондів Львівського художнього музею.

Дейсі Гомес: шановна пані Посол, ще раз вітаємо Вас із святом і дякуємо за участь у програмі.

, Т.Саєнко, Посол України в Республіці Куба

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux