• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Внаслідок обстрілу терористами Маріуполя загинуло 30 мирних жителів, понад 95 поранено
Опубліковано 26 січня 2015 року о 16:54

24 січня бойовики терористичних угруповань на сході України, у черговий раз грубо порушивши досягнуті домовленості щодо припинення вогню та режиму тиші, а також норми міжнародного права, нанесли вогневий удар з реактивних систем залпового вогню «Град» по місту Маріуполь. Внаслідок обстрілів житлових районів м. Маріуполя загинуло 30 мирних жителів (у тому числі 1 дитина), понад 95 поранено (з них - 9 дітей). МЗС оприлюднило офіційну заяву з приводу цієї трагедії.

Цей обстріл є лише одним з десятків обстрілів українських позицій з боку бойовиків, які фіксуються щоденно. Спостерігається чітка тенденція до зростання кількості обстрілів і провокацій з боку бойовиків.

У зв’язку із терактом в м.Маріуполі Президент України Петро Порошенко скликав засідання Ради національної безпеки і оборони України, яке відбулося 25 січня.

За результатами засідання:

-           прийнято комплекс рішень зі зміцнення обороноздатності держави, посилення контртерористичних заходів, створення військово-цивільних адміністрацій в зоні проведення АТО для забезпечення безпеки і життєдіяльності населення цих територій тощо;

-          прийнято рішення щодо Державного оборонного замовлення для забезпечення Збройних Сил України, Національної гвардії та інших військових формувань новою зброєю та військовою технікою;

-          ухвалено рішення щодо обов'язкового застосування на території України санкцій, запроваджених країнами ЄС, Швейцарською конфедерацією, США та країнами Великої Сімки стосовно Російської Федерації та внесено пропозиції щодо їх посилення;

-          РНБО доручила Уряду почати процедуру звернення до Гаазького трибуналу щодо злочинів проти людяності, скоєних терористами проти українських громадян у 2014-2015 роках, а також щодо визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями;

-          РНБО ініціювала пакет законодавчих змін щодо посилення обороноздатності держави, зокрема, внесення змін до Закону «Про очищення влади» у частині дозволу досвідченим офіцерам та генералам продовжувати військову службу.

 

Міжнародна спільнота у найсуворіший спосіб засудила терористичний акт у Маріуполі 24 січня ц.р., а також дії Росії з підтримки сепаратистів, що призвели до зазначеної трагедії. Зокрема, в цьому контексті свої офіційні заяви оприлюднили представники США, ЄС, ООН, НАТО, ОБСЄ, Ради Європи, а також ФРН, Канади, Бельгії, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії, Словенії, Швеції, Фінляндії, Данії, Болгарії та Польщі.

Президент США Барак ОБАМА висловив занепокоєння розвитком ситуації на сході України і заявив, що для запобігання подальшої ескалації напруженості в зоні конфлікту США готові до нових заходів із чинення тиску на Росію. Віце-президент США ДЖО БАЙДЕН та Державний секретар США ДЖОН КЕРРІ засудили атаки терористів на м.Маріуполь. Зокрема, Держсекретар наголосив, що теракт відбувся через безвідповідальне і небезпечне рішення Росії надати сепаратистам нове озброєння, а також закликав РФ негайно припинити надавати підтримку сепаратистам, закрити міжнародний кордон з Україною та позбавити сепаратистів всієї підтримки озброєнням, живою силою та фінансами. В іншому разі тиск з боку США та міжнародного співтовариства на Росію та її протеже лише зростатиме.

Президент Естонії ТООМАС ГЕНДРІК ІЛЬВЕС закликав ЄС посилити санкції проти Росії у зв'язку з подіями в Маріуполі, а Президент Ради ЄС ДОНАЛЬД ТУСК заявив, що прийшов час зробити політику ЄС (відносно РФ) більш жорсткою, яка базується на «фактах, а не іллюзіях, оскільки спроби «замирення» заохочують агресора до більшої жорстокості.

Генеральний секретар НАТО Єнс СТОЛТЕНБЕРГ звинуватив російські війська у підтримці агресивних дій бойовиків та закликав РФ негайно припинити надавати військову, політичну та фінансову допомогу сепаратистам, а також виконувати свої міжнародні зобов’язання, а Генеральний секретар ООН ПАН ГІ МУН засуджуючи ракетний обстріл Маріуполя, звинуватив сепаратистів у порушенні режиму припинення вогню, а також засудив їхні «провокаційні заяви» щодо подальшого захоплення територій країни.

Водночас, офіційна реакція російської сторони на теракт в м.Маріуполі відсутня. Натомість, за повідомленнями провідних зарубіжних ЗМІ (з посиланням на дипломатичні джерела), Росія заблокувала прийняття Радою Безпеки ООН заяви, в якій засуджувались дії та провокаційні заяви проросійських сепаратистів.

 Українська сторона також має намір використати можливості усіх міжнародних організацій для посилення тиску на Російську Федерацію. Протягом наступного тижня відбудуться засідання РБООН, надзвичайне засідання Постійної Ради ОБСЄ, надзвичайне засідання Комісії Україна-НАТО.

Довідково:

Заява Президента України у зв'язку з терористичним актом у Маріуполі (http://www.president.gov.ua/news/32105.html), заява МЗС України (http://mfa.gov.ua/ua/press-center/comments/2792-zajava-mzs-ukrajini-shhodo-obstrilu-teroristami-marupolya), рішення Ради національної безпеки і оборони України, прийнятих під час засідання 25 січня 2014 року (http://www.rnbo.gov.ua/news/1990.html)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux