Як запевняють у Всесвітній організації охорони здоров'я,інфекцію уже виявили у 21 країні Карибського басейну. І вона може поширитися майже на всі країни Північної і Південної Америки. Виняток - лише Канада і Чилі. Там просто не живуть комарі, які передають хворобу через укуси.
Вірус походить із Африки. Він викликає лихоманку, кон'юнктивіт і головний біль. Однак у більшості випадків зараження не супроводжується жодними симптомами. А найстрашніше - те, що вірус може вражати мозок немовлят іще до їхнього народження.
Деякі країни уже порадили жінкам утриматися від вагітності. Адже ні лікування, ні вакцини від цієї хвороби наразі не існує.
Хвороба, яку спричинює вірус Зіка (англ. Zika virus disease; Zika virus fever; також — гарячка, яку спричинює вірус Зіка) — гостре інфекційне захворювання, яке зумовлює вірус Зіка з роду Flavivirus. Відносять її до арбовірусних хвороб. Перебігає відносно доброякісно, з нетривалою гарячкою без виразної інтоксикації, висипом. Останнього часу хвороба привертає пильну увагу до себе через можливість значного світового поширення, легкого зараження мандрівників, а також через імовірність уражень нервової системи, а ще й високотератогенної дії вірусу, яку підозрюють через збільшення кількості новонароджених з вродженою вадою — мікроцефалією,
На сьогодні джерело інфекції та резервуар у дикій природі невідомі. Люди, скоріше за все, є джерелом інфекції щонайменше під час гострих проявів у них хвороби. Передача хвороби до інших людей здійснюється завдяки трансмісивному механізму передачі. Це відбувається через укуси комарів роду Aedes, найчастіше, виду Aedes aegypti в тропічних та екваторіальних регіонах. Ці комарі поширені й у субтропічній та тропічній кліматичних зонах, вони здатні також переносити жовту гарячку, чикунгунья,гарячку денге. Зазвичай, такі комарі кусають вранці та у пізні денні, ранні вечірні години.
Профілактика
Вакцинацію на сьогодні не розроблено. Головним напрямком профілактики є запобігання укусам комарів. Це може бути зроблено за допомогою:
Важливо також, щоб були порожні та чисті кришки контейнерів, які можуть утримувати воду, відра, квіткові горщики або шини, де можуть утворитися місця, де комарі знайдуть добрі умови для розмноження (відстояна вода). Особливу увагу має бути приділено і допомога повинна бути надана тим, хто не в змозі захистити себе адекватно, наприклад, маленькі діти, хворі або літні люди. Зважуючи на не спростоване на сьогодні припущення зв'язку вірусу з народження дітей з вродженими вадами особливу увагу слід приділяти захисту вагітних, особливо на ранніх тижнях вагітності.