26 квітня 2016 р. в Посольстві України в Республіці Куба, за участю українців, які проживають на Кубі, співробітників Посольства і членів їх сімей, проведено захід, пов'язаний з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
До присутніх звернувся Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Куба О. Киричок, зазначивши, що Чорнобильська катастрофа увійшла в історію України як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття, тому задля ядерної безпеки світу міжнародна спільнота має винести для себе уроки Чорнобиля.
В Посольстві організовано фотовиставку, присвячену трагічним подіям 30-річної давнини, та виставку малюнків українських дітей, які проходили оздоровлення в лікувально-оздоровчому комплексі "Тарара". Україна завжди пам'ятає та високо цінує ту безкорисну допомогу, яку Куба надала Україні з лікування та оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено 2293 населені пункти, розташовані на територіях 77 районів 12 областей.
Станом на 1 січня 2016 року в Україні налічується 1 млн. 961 тис. 904 громадян, що мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи, у тому числі 108 тис. 530 інвалідів і 418 тис. 777 дітей. Понад 35 тис. родин одержують пільги через втрату годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою
Ці цифри свідчать не лише про ступінь пережитих народом потрясінь, а й також про необхідність надання адекватної соціальної та медичної допомоги потерпілим.
Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво в багатьох регіонах, призвела до зниження виробництва електроенергії для потреб економіки, істотні збитки було завдано сільськогосподарським і промисловим об'єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство.
2016 рік в Україні оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.