28 квітня 2017 року на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин 201-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що триває у Парижі, було ухвалено рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».
Сьоме поспіль з моменту незаконної окупації півострова Російською Федерацією рішення Виконради з проблематики Криму передбачає продовження моніторингу ситуації в АРК та місті Севастополь у сфері компетенції Організації та підготовку Генеральним директором ЮНЕСКО відповідної доповіді, що буде розглянута на наступній сесії Виконради у жовтні.
У період, що минув з часу попередньої, 200-ї сесії, Україна та Секретаріат ЮНЕСКО розпочали предметне опрацювання параметрів запровадження безпосереднього моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму з боку ЮНЕСКО. Ці зусилля доповнюються узагальненням інформації щодо конкретних порушень прав людини на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО, яку, на запит Організації, надають Україна, провідні урядові та неурядові інституційні партнери.
Виступаючи за підсумками голосування, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Рева підкреслив, що, зважаючи на значне погіршення ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь у сферах компетенції ЮНЕСКО та повну відсутність прозорості щодо дотримання прав людини в умовах окупації, безпосередній моніторинг гуманітарного становища на півострові є вимогою часу. Було підкреслено готовність української сторони надалі посилювати взаємодію з Секретаріатом Організації, членами Виконради та державами-членами ЮНЕСКО для повної реалізації відповідних рішень Виконавчої ради.
На підтримку України виступили делегації США, ЄС та Туреччини, які наголосили на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, привітали прогрес у діалозі з Секретаріатом Організації щодо запровадження безпосереднього моніторингу з боку ЮНЕСКО на півострові та висловили налаштованість контролювати динаміку цього процесу.